Z Vizovic do Milána a zase zpět

Z Vizovic do Milána a zase zpět

Společnost: KOMA MODULAR 
Klient: KOMA MODULAR
Architekt: CHYBIK + KRISTOF AA
Rok: 2019
Místo: Vizovice | Česká republika
Odvětví: Stavební společnost

Společnost KOMA MODULAR se zabývá výrobou modulárních staveb a systémů, které se dají využívat jako dočásné, a lehko přemístitelné, i trvalé stavby. Můžete tak jejich produkty potkat v centrech měst i v průmyslových zónách pro jakýkoliv účel.

V roce 2015 se ve spolupráci s českým architektonickým duem CHYBIK+KRISTOF podařilo navrhnout český pavilon pro výstavu EXPO v Miláně. Modulární pavilon získal bronzovou medaili za architekturu a použitou technologii výstavby. Protože se jedná o modulární stavbu, nebyl problém po skončení výstavy celý pavilon opět rozebrat a přivézt zpět do české republiky. KOMA se jej rozhodla zachovat a využít jej do svého areálu jako administrativní budovu.

Této remodelace se ujalo architektonicko-designérské studio OLGOJ CHORCHOJ. Vznikla tak moderní administrativní budova s přiznaným konstrukčním systémem sestávajícím se z jednotlivých modulů. Hmota zůstala podobná, interiéry se však musely upravit pro potřeby kancelářského provozu.

V přízemí naleznete veřejné výstavní centrum věnující se modulární architektuře, v dalších dvou patrech jsou kanceláře společnosti a doslovným vrcholem je pochůzí zelená střecha s bylinkovou zahrádkou a výhledem do areálu firmy i širokého okolí.

Vnitřní prostor je celkově industriálně laděný. Nenajdete zde žádný sádrokarton ani nudné bílé stěny. Vše reflektuje samotné zaměření firmy. Dominujícími materiály jsou tak kov, sklo a dřevo, vše doplněné typickými průmyslovými prvky.

Díky bezrámovým příčkám a zárubním provedených v černém laku vznikl opticky otevřený prostor nabízející však dostatečné soukromí splňující nejvyšší nároky na akustiku. Kromě několika kanceláří jsou zde menší i větší zasedací místnosti. Hlavní jednací místnost je osazena moderním interaktivním panelem SMART-i-WALL. Ten je zabudovaný přímo do příčky a nikde tak nevidíte žádné kabely ani další příslušenství. SMART-i-WALL umí vše, co je potřeba - spouštět prezentace, spojit se s kolegy pomocí videokonference nebo procházet galerie či vytvářet, připomínkovat  a sdílet dokumenty. Vše v kvalitě 4K a dotykovým ovládáním za pomoci nastavitelných gest.

Zvuk je zajištěn systémem transducerů, které dokáží rozehrát samotný konferenční stůl i příčku a je tak docíleno rovnoměrného zvuku pro všechny zúčastněné bez potřeby viditelných reproduktorů.

Třešničkou na dortu je umělecká instalace Lukáše Rittsteina a Báry Šlapetové, která se vine celou budovou přes všechny podlaží a přináší přidanou hodnotu umění do bežných kancelářských prostor.

Zaujali jsme vás? Ozvěte se nám!

Máte zájem o naše řešení, chcete vypracovat cenovou nabídku nebo se chcete jen na něco zeptat? Neváhejte nás kontaktovat!

LIKO-SCzech Best Managed Companies 2020Rodinný podnikCZGBCAMSPISO 14001ISO 9001